Tespih Böcekleri Nerede Yaşar ?

Dünyanın hemen her bölgesinde çok farklı böcek türleri yaşamasına rağmen bazı böcek türleri her iklime ayak uydurmuş, ister karasal ister nemli ister buzul fark etmeden hızla yaşamaya devam etmişlerdir. Bu genelleme dışında kalan fakat ülkemizde çok fazla olabilen bir böcek türü ise tespih böcekleridir.

Tespih Böceklerinin Özellikleri ve Yaşadıkları Yerler

Bu haşere ilk başlarda denizlerde yaşayabiliyorken daha sonra zamanla karada da yaşamaya uyum göstermiş, fakat yine de bol suya ve neme ihtiyaç duymuştur. Ülkemizin de elverişli şartları, tespih böcekleri için oldukça uygundur ve bu haşere isimleri pek bilinmese de hemen her evde oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. En önemli özelliği bir top ya da boncuk şeklini alıp ortadan kaybolması olan tespih böcekleri kırmızı ve pembe arası tonlarda, kahve rengi ya da siyah renklerinde olabilir. Çıyan ve kırkayak haşerelerinin en masum akrabası olan tespih böcekleri oldukça etli bir yapıda ve boğumlu bir şekildedir. Peki tespih böcekleri nerede yaşar ?

  • Deniz kıyısında,
  • Göl, akarsu, deniz çevrelerinde ve bu bölgelerde olan evlerde,
  • Nemli topraklarda,
  • Banyolarımızda ve mutfaklarımızda,
  • Suların içinde,
  • Gider borularında yaşayabilirler.

Tespih Böceği İlaçlama

İlaçlama işlemleri, haşerelerden en kısa şekilde kurtulmak için yapılan, oldukça karlı ve pratik uygulamalar bütünüdür. Tespih böceklerinden de kurtulmak için işe yaramayan bireysel yöntemleri bir kenara bırakıp, mutlaka iyi bir ilaçlama firmasından yardım alınmalı. Bu konuda Beylikdüzü’nde sizlere sunduğumuz en kaliteli yöntemlerle sadece tespih böceği ilaçlama işlemlerini değil, tüm haşereler üzerinde en kalıcı ilaçlamaları uygulamaktayız.

Böcek ilaçlama Beylikdüzü firmamıza iletişim bölümümüzde bulunan numaralardan veya talep formlarından yılın her günü, 24 saat ulaşabilirsiniz.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir