Tahtakurusu Nedir?

Tahtakurusu, pek çok ülkede yaşayabilen fakat özellikle ülkemizde bol miktarda türü bulunan, ilaçlama firmamıza da hemen her gün en sık şikayet edilen haşerelerden biridir. Peki tahtakurusu nedir ve bu haşerenin ülkemizde bu derece fazla bulunmasının nedenleri nelerdir?

  • Her şeyden önce sadece tahtakurusu değil pek çok haşere ülkemizde bol miktarda bulunmaktadır. Özellikle ülkemizin nemli iklimi her haşere için oldukça uygundur.
  • Tahtakurusu, oldukça küçük olmasına rağmen oldukça uzun süre yaşayan bir haşeredir.
  • Çokbacaklılar familyasının en parlak ve kadifemsi dış yüzeyine sahip olan haşeresidir.
  • Eski mobilyalarda, tahta pencere ve kapılarda, ahşap evlerde, ağaçlarda, masalarda, koltuklarda, halılarda fazlasıyla bulunurlar.
  • Yukarıda saydığımız tahta eşyalar nemli ve rutubetli bir ortamda bırakıldı an bu haşere türeyebilmektedir.

Evimde Tahtakurusu Olduğunu Nasıl Anlarım?

Evlerimizde bulunduğu zaman en kolay anlaşılabilen haşerelerden biri tahtakurusudur. Çünkü gerek tahtaları kemirirken çıkardıkları sesler gerek yerlerde biriken tahta döküntüleri bu haşerenin varlığını kanıtlar niteliktedir. Aynı zamanda da tahta eşyaların üzerinde minik deliklerin olması yine tahtakurusu yüzündendir.

Tahtakurusu İle Mücadele

Tahtakurusundan kurtulmak için yapılması gereken ilk şeylerden biri elbette bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşmaktır. İlaçlama firmalarının yapacağı tahtakurusu ilaçlama işlemi ile bu haşerelerden anında kurtulabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir önemli husus da ilaçlama yapan firmanın kurumsal ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla hizmet vermesidir.

Beylikdüzü’nde her zaman halkımızın yanında olan Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmamız, alanında en yetkin firmalardan biri olarak sizleri ülkemizde şikayet edebileceğiniz her haşereden kurtarmaktadır. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir