Lağım faresi ilaçlama

Kemirgen türleri arasında en pis canlı olan lağım fareleri, insanların yaşam alanlarına girdiğinde son derece zararlı bir türdür. Beylikdüzü böcek ilaçlama firması kişisel veya toplumsal alanlarınıza sızan diğer tüm böcek ve fare türleri gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Kuyrukları hariç toplam uzunlukları 15 ve 25 cm arasında değişen bu canlılar genellikle 200 veya 500 gram ağırlığındadır. Kısa küt burna ve oldukça iri, patlak gözlere sahip oldukları için görsel olarak rahatsız edici bir görüntüye sahiptir. 13 mm olan tüm aralıklardan rahatlıkla geçebildiği ve 16 metre yükseklikten her yere atlayabildiği için insanların yaşam alanları içine kolaylıkla sızabilir. Lağımlarda, binaların çatı ve bodrum katlarında, kömürlüklerde, akarsu kenarlarında, otoparklarda ve toprak altında yuva yaparak barınır. Yaşadıkları ortam son derece pis olduğundan vücudunda birçok virüs ve bakteri barındırır. Dişi bir lağım faresi yılda ortalama 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumda yaklaşık olarak 8, 9 yavru dünyaya getirir. Hamileliği toplamda 3 hafta süren bu canlının ortalama yaşam süreleri 1 yıldır. Yeni doğam bir lağım faresi 2, 3 aylık bir zaman dilimi içinde yetişkin halini alır.
Kişisel alanlara girdiğinde insanlara doğrudan veya dolaylı yollarla birçok zarar verebilir. Özellikle kabloları kemirdiği için yangın çıkmasına sebebiyet verebilir. Lağım farelerinin uyuşturucu etkisi olduğu için insanlarla teması sonucunda kalıcı, bulaşıcı ve hatta ölümcül birçok hastalığa neden olabilir. Tarihte ‘kara ölüm’ diye bilinen veba hastalığına neden olup Avrupa nüfusunun üçte ikisinin ölümüne sebebiyet vermiştir. Yaşam alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan ve zaman kaybetmeden, profesyonel ilaçlama firmalarından lağım böceği ilaçlama uygulaması almanız gerekir. Bu hem sizin, hem de yaşadığınız ortam için en sağlıklı sonucu doğuracaktır.
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olan Beylikdüzü ilaçlama firmasının kullandığı ilaçlar da TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan Beylikdüzü böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetlerinden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir