Kene İlaçlama

Profesyonel firmalardan kene ilaçlama hizmeti almak, hem zaman kaybına, hem de para kaybına engel olacaktır. Bu haşereleri, bireysel olarak kontrol altına almak mümkün değildir. Dış alanlarda ve iç mekanlarda tek başınıza kene ile mücadele etmek, yalnızca zaman kaybına neden olacaktır. Bu zaman zarfında kısa sürede üreyen keneler,  alanı istila edecektir. Bu durumda, alanda hâkimiyet sağlamak daha da güçleşecektir.

Profesyonel kene ilaçlama firmaları ile görüşüp hizmet alarak, yaşam alanlarınızı dezenfekte edebilirsiniz. Şirketimiz bütün böcek türlerini profesyonel olarak ilaçlamaktadır. Kontrol işlemlerinin tümünde, Sağlık Bakanlığı ilaçlar kullanmaktadır.

Keneler Nerede Bulunur?

Keneler, bitki örtüsü bulunan bütün alanlarda bulunabilir. Piknik alanlarının tümünde, park, bahçe, tarla gibi alanlarda yaşayabilirler. Özellikle açık alanlarda gezinen hayvanların üzerine yapışarak, üzerlerinde barınabilirler. Evlerinde hayvan besleyen kişilerin, evlerine rahatlıkla hayvanlar üzerinden giriş sağlarlar. Dışarıda insanların giysileri üzerine yapışan keneler, evlerimize bu şekilde de geçiş yapabilir. Üzerinde bulunduğu canlının kanını emdikten sonra, evlerde parke aralıklarında, cam, pencere ve kapı kenarlarına yerleşebilirler.

Kısa sürede üremektedirler. Dişi kene evimize yumurtasını bırakırsa, alanda kısa süre sonra yüzlerce kene bulunabilir. Sekiz ay hiçbir şey yemeden yaşayabildikleri için çok dayanıklılardır. Bireysel olarak kontrol altına alınmaları mümkün değildir. Kenelerden kurtulmak için profesyonel destek almak gerekmektedir.

Kenelerden Korunmak için Neler Yapılmalıdır?

  • Piknik alanı, nehir kenarı gibi alanlara gidildiğinde korunaklı giyinilmelidir.
  • Evcil hayvanların hijyenine özen gösterilmelidir.
  • Evcil hayvanlarımız, sürekli veteriner kontrolünden geçirilmelidir.
  • Kene sokması durumunda, sağlık kurumlarından yardım alınmalıdır.
  • Yaşam alanlarında, detaylı olarak kene ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Bireysel Olarak Mücadele Etmenin Sakıncaları Nelerdir?

Kenelere yapılan yanlış bir müdahale, çok daha büyük zararlar vermesine neden olabilmektedir. Zira keneler, canlıların kanını emerek beslenmektedir. Kanını emdiği bir canlıda hastalık bulunuyorsa, daha sonra kanını emeceği başka bir canlı da aynı hastalığa yakalanabilir. Hayvanlarında kanını emdiği için hayvan hastalıklarını da bulaştırmaktadır. Profesyonel olarak ilaçlama hizmeti veren şirketimiz, kaliteli kene ilacı kullanmaktadır. Açık ve kapalı birçok alanda hizmetlerimiz, ekonomik olarak yürütülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir