Karınca İlaçlama

Karınca, böcek türleri içerisinde en zararsız görünen türdür. Ancak kısa sürede müdahale edilmediğinde bulunduğu alanı kolayca sarabilen, işin içinden çıkılmaz bir hal alabilen canlıların da başında gelirler. Şu asla unutulmamalıdır ki, her böcek türü insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Böcekler, hızlı hareket edebilen, her türlü alanda kolayca yaşayabileni her türlü çapta delikten kolayca geçebilen ve fazlasıyla mikrop ve bakteri barındıran canlılardır. Bu nedenle hiçbir böcek türünü masum ve zararsız sayamayız. Beylikdüzü böcek ilaçlama servisi olarak karınca ilaçlama işleminde de titizlikle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Peki karıncaları öldürmeden onlardan nasıl kurtulabileceğim?

Karınca ilaçlaması doğru mevsimde, doğru tekniklerle yapılırsa ne karıncalara zarar verir ne de sizlere. Kış ayları boyunca yuvalarında, yazın topladıkları yiyecekleri yemekle meşgul olan karıncalar bereketin de simgesi olarak bilinir. Bu sebeple ilaçlama işlemini eğer belirli periyotlarda kışın yaparsak onlardan kurtulmak daha kolay olacaktır. Çünkü yuvalarında ilaç kokusunu az da olsa duyacaklar fakat etkilenmeyeceklerdir. Kendilerine yaz için çıkış yollarını değiştireceklerdir. Böylelikle de evimizden, bahçemizden değil başka yerlerden çıkacaklardır.  Hem de onlara zarar vermemiş oluruz.

Karıncalardan doğal yöntemlerle kurtulmak istiyorum.

Böyle bir şey çağ dışı kaldığı gibi oldukça uğraştırıcıdır da. Hem karıncalara zarar verirsiniz hem de işlemleriniz başarısızlıkla sonuçlanır. Örneğin;

  • Limon ve sirkeyi karıncaların yuvalarına dökmek,
  • Çıktıkları yerlere silikon sıkmak,
  • Gezdikleri yollara un, nişasta dökmek…

Görüldüğü gibi bu tip yöntemlerle onlardan kurtulmanız imkânsızdır. Daha fazla vakit kaybetmeden, firmamıza başvurabilir, en garantili hizmetleri alabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda hangi tür böcek olursa olsun, firmamızla iletişime geçerek, kolay ve zahmetsiz şekilde bu zararlı canlılardan kurtulmanız mümkündür. Böceklere karşı zamanında doğru şekilde önlem alınmadığın takdirde, özellikle sağlığınız açısından son derece riskli durumlarla karşılaşmanız mümkündür. Bu nedenle karınca ilaçlama uygulamasında olduğu gibi, diğer bütün işlemlerde bizden destek alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir