Kalorifer Böceği

Genellikle koyu kahve ve siyah tonlarında bulunan kalorifer böceği restoran ve lokanta işletmelerinde, fırınlarda, ev ve iş yerlerinde özellikle yaz mevsiminde şikayet edinilen bir böcek türüdür.  Çünkü nem ve sıcaklık oranı yüksek olan yerleri severler.  Kısa süre içinde onlarca yumurta yumurtladığı için de, böcek ilaçlama şirketimizden en çok ilaçlama hizmeti alınan haşere çeşididir.

Gezindikleri ve türedikleri yerler fazlasıyla pis ve bakteri doludur, böylelikle de üzerlerinde bol miktarda mikrop taşırlar. Ayrıca nemli ortamlarda yaşamayı sevdiklerinden dolayı bu mikrop ve bakterilerin üzerlerinde daha da artmasına sebep olur.

Kalorifer Böceğini Nasıl Tanırım?

Elbette fiziki özelliklerine bakarak tanıyabiliriz. Hamam böceklerine çok benzetilen kalorifer böceği, biraz daha büyüktür. Kalorifer böceğini ezdiğinizde veya öldürdüğünüzde kan akmaz, beyaz sıvı çıkar. İki adet antene, altı adet de bacağa sahiptir. Tüm bu özellikleri sağlayan bir haşere türü evinizde mevcutsa asla vakit kaybetmeden iyi bir ilaçlama şirketi ile görüşün.

Kalorifer Böceğinin Yaydığı Hastalıklar

Yaydığı hastalıklardan bahsetmeden önce şunu belirtmek gerekir. Kalorifer böceği bünyesinde bir hayli miktarda mikrop ve virüs, bakteri bulundurduğu için, onları çoğu kez ters dönmüş ve ölmüş bir şekilde buluruz. İşte bunun asıl sebebi, bünyelerinde fazlasıyla taşıdıkları bakterilere karşı kendilerinin bile direnç gösterememesidir.

Bizlere bulaştırdıkları hastalıklar ise, ateşli hastalıklar, cilt ve deri hastalıkları, zehirlenme gibi hastalıklardır.

Beylikdüzü böcek ilaçlama firmamız kalorifer böceğinden kurtulmak için en profesyonel hizmetleri en kaliteli şekilde siz değerli müşterilerimize sunar. Bizimle hemen iletişime geçmek için çağrı merkezlerimizi aramanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir