Haşere İlaçlama Yöntemleri

Evinizi veya iş yerlerinizi ilaçlatmak istediğiniz halde ne gibi teknik ve yöntemler kullanıldığı hakkında aklınızda sorular ve şüpheler var ise, bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.

Haşere ilaçlama günümüzde oldukça popüler bir sektöre halini almıştır. Çünkü yerleşim alanlarının genişliği, haşerelerin yaşama alanlarını küçültmüştür. Evlerimize, iş yerlerimize, fabrikalara, okullara, bahçelere her yere girmeye başlayan haşerelerle çoğu kez mücadele etmek zorunda kalmışızdır.

Her böcek ilaçlama servisi farklı ilaçlarla, farklı yöntemlerle ilaçlama yapsa da aslında haşere ilaçlama yöntemleri hemen hemen aynıdır. En yaygın kullanılan yöntemler şu şekildedir:

Sıvı İlaçlama Yöntemi: Daha çok geniş alanlarda ve haşerelerin çok olduğu yerlerde kullanılan ilaçlamadır. Oteller, fabrikalar, bodrum ve çatı katları gibi pek çok alanda kullanılabilen ve garanti sonuç veren bir uygulamadır. Sıvı ilaçlama uygulaması yaptıran bir kişi ilaçlama yaptırdığı mekanın  dip köşelerini kimyasal temizleyicilerle ve suyla birkaç hafta süresince silmemelidir.

 

Jel ilaçlama yöntemi:  En pratik, uygulaması kolay bir ilaçlamadır. Evinizin veya ilaçlama yaptırmak istediğiniz mekanın belirli noktalarına, ki bu noktalar haşerelerin sıklıkla gezdiği yerlerdir, özel aletlerle jel kıvamında ilaç parçaları sıkılır. Kokusu yoktur. Kalorifer böcekleri ile hamam böcekleri üzerine etkilidir. Temizlik gerektirmez.

 

ULV veya Pülverizatör Uygulaması: Pülverizatör denilen bir mekanik aletle yapılır. Sisleme yöntemi olarak da adlandırılan bu uygulama tüm alana etki ettiği için etkili bir yöntemdir. Açık alanlarda da sıklıkla kullanılır. Kokuludur, ilaçlama anında ve sonrasında alanı terk etmeniz gerekir.

 

Fare İstasyonları:  Her fare türü için etkilidir. İstasyon adı verilen kutular özel olarak hazırlanır ve içine fare yemi koyulur. Fareler bu ilaçlı yemlerden yiyerek bu kutunun içerisinde zehirlenerek ölür. Bu sayede de fare ölüsü koku yapmaz. Tek dikkat edilmesi gereken bu kutunun çocuklardan uzak tutulmasıdır. Zaten alanında uzman olan ilaçlama yetkililerimiz bu konu hakkında sizler için gereken en etkili korumayı alacaktır.

 

Biz Beylikdüzü böcek ilaçlama şirketi olarak, kurulduğumuz günden beri en kaliteli ilaçlarla, en uzman kadromuzla sizlere hizmet veriyoruz. Bizimle bağlantı kurmak için hemen çağrı merkezlerimizi arayabilir, böceklerle ve ilaçlamalarla ilgili aklınıza gelen her soruyu sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir