Gümüş Böceği

Rengi ve şekli itibariyle balık böceği olarak da tanınan gümüş böceği aslında hemen her evde en fazla şikayet aldığımız haşerelerden biridir. Genellikle sıcak havalarda evimizde, iş yerlerimizde, yeme-içme yerlerinde sıklıkla görünen bu haşere türü, oldukça hızlı hareket etmektedir.

Genellikle nerelerde bulunur?

  • Kitapların yoğun olduğu yerlerde bulunur. Özellikle kütüphaneler, okullar, öğrenci yurtları gümüş böcekleri için oldukça elverişli yerlerdir. Çoğu insan bir kitabın içinden yavru bir gümüş böceği çıktığına şahit olmuştur. Gümüş böcekleri kitap sayfalarını kemirmeyi çok severler.
  • Kartonların yoğun olarak bulunduğu yerlerde, karton poşetlerin içinde, kırtasiyelerde de fazlasıyla bulunur. Çünkü gümüş böcekleri karton, kağıt kemirerek yaşamlarını geçirirler.
  • Evimizde genellikle halılarda, duvar ve tavanlarda bulunur. Çünkü sıva çatlakları arasındaki karton, kağıt, beton gibi şeyleri kemirerek hayatta kalmaya çalışırlar.

Görüldüğü gibi bu böcek türünü evimizde ilaçlama dışında yapacağımız önlemlerle engellemek mümkün değildir. Çünkü evimizde kitaplarda, duvar sıvalarının içlerinde kendilerine yaşama alanı sağladıkları için önlem alamayız.

Gümüş böceğini nasıl tanırım?

  • Oldukça esnek bir yapısı vardır.
  • Gri tonlarındadır.
  • Baş kısmında çoğu haşere türünde olduğu iki adet adet bulunur.
  • Oldukça hızlı hareket ederler.
  • Çoğunlukla duvarda, tavanda, karton ve kitaplarda bulunurlar.

Gümüş böceğinin zararları var mıdır?

Her haşere gibi gümüş böceği de mikrop ve bakterilerinin olduğu yerlerde gezintiler yapmayı pek severler. Eğer yatağımızda kitap okuma alışkanlığımız varsa, yatağımız tahtadan/ahşaptan yapılmışsa yataklarımıza da konuk olabilirler. Daha çok ateşli hastalıklara ve hassas ciltlerde cilt ve deri hastalıklarına sebep olurlar. Öldürdüğünüz yere gözle görmemizin zor olacağı küçüklükte birçok yumurta bırakırlar. Böylelikle onlardan kurtulmak fazlasıyla zorlaşır. Gümüş böceği haşeresinden kurtulmak için sizlerde Beylikdüzü böcek ilaçlama firmamızla müşteri temsilcilerimiz üzerinden hemen iletişime geçebilirsiniz. Size her zaman en kaliteli hizmetleri sunmak ve bu hizmetleri en uygun fiyatlarda uygulamak bizim en çok önem verdiğimiz görevimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir