Farelerle Mücadele Yolları

Son yıllarda şehir yaşamının artması birçok hayvan çeşidini de evsiz bırakmış, onların doğal yaşam yerlerini de yok etmiştir. Bu nedenden ötürü de kendilerine yaşayacak bir mekan ve yiyecek aramaya çıkan fareler, bizlerin yaşam alanlarında yaşama mücadelesi vermeye başlamışlardır.

Farelerle mücadele yolları konusunu anlamak için önce fare türlerini bilmemiz gerekecektir. Sıklıkla karşılaştığımız fare türleri şunlardır:

Fındık Faresi: En küçük fare türüdür. En minik aralardan bile geçebilir ve fazlasıyla hızlıdır. Yakalanması çok zordur. Genellikle mutfak dolaplarımızda görülür.

Lağım Faresi: Diğer fare türlerine göre oldukça büyüktür. Fındık faresine göre fark edilmesi ve yakalanması daha kolay olsa da açtığı zararlar fazlasıyla büyüktür. Lağımlarda ve oldukça pis yerlerde gezerek en zararlı mikropları bizlere bulaştırırlar. Birçok hastalığın da yayılmasına neden olurlar. Genellikle apartman boşluklarında görülürler. Öldükleri zaman dayanılamayacak kadar kötü bir koku yayarlar.

Çatı Faresi: Evlerin çatı katında bulunurlar. Çıkardıkları tıkırtılar çok fazladır. Fare türleri içinde en kemirgen olanlarıdır. Hatta çatı katında bulunan her türlü eşyayı kemirerek hayatta kalmaya çalışırlar. Yem bulmak amacıyla boşluklardan, sıva çatlaklarından evlerimize girerler.

Pamuk Faresi: Adından da anlaşıldığı üzere pamuk tohumları ile beslenirler. Daha çok denek olarak kullanılan bir fare çeşididir.

Ev Faresi: Aslında dışarıdan çeşitli sebeplerle evlerimize giren fare türüdür. Farklı çeşitleri olsa da genel itibari ile ev faresi olarak bilinirler. Buzdolaplarına ve evin kilerine girmeyi çok severler.

Tüm bu fare türlerinde en etkili yöntemleri kullanan Beylikdüzü böcek ilaçlama firması sizler için her zaman en etkili yöntemleri kullanmakla kalmıyor, en ekonomik seçeneklerimizle de sizlere hizmet veriyor. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi kullanabilir, en kesin sonuçları da bizimle alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir