Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fareler dünyanın her köşesinde çok fazla sayıda olabilen ve hemen herkesin bir kez bile olsa gördüğü bir haşeredir. Aslında normal böcek familyasından çok farklı olan fareler, ilaçlanabildiklerinden dolayı haşere sayılmakta, tıpkı kalorifer böcekleri, hamam böcekleri gibi türlerle aynı gruba alınmaktadır.

Fareler oldukça farklı yapıda ve fizyolojide olan hayvanlardır. Evcil olarak beslenen, başka ülkelerde yemek olarak yenilebilen, denek olarak kullanılabilen farelerin bazı türleri de bir an önce kurtulmamız gereken türlerdendir. İşte kurtulmamız gereken türleri, sıklıkla ev ve iş yerlerimize giren, sokaklarda gördüğümüz türlerdir. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ?

Evimizde Fare Varsa Ne Yapmalıyız?

Fareler çok hızlı olup çok iyi saklandıklarından dolayı evimizde onları görebilmemiz çok zordur. Fakat bazı kanıtlar, onların evimizde var olduğunu bizlere söylemektedir. Bunların en önemlileri, çöplerimizin karıştırılmış olması ve yerlere dökülmesi, fare pislikleri, dolapların içinden gelen tıkırtılar gibi.  Bu durumla karşılaştığımız zaman hiçbir şekilde müdahale etmeden, iyi bir ilaçlama firmasına başvurmalı, evimizde fare ilaçlama işlemleri yaptırmalıyız.

Asla fare kapanı, tuzak kurma, yerlere zehir dökme gibi yol ve yöntemlere kalkışmamalı, en kesin çözüm olan fare istasyonları kurma işlemlerini yaptırmalıyız. Farelerle mücadele yolları konusunda da her zaman yanınızda olan ve en garantili sonuçları size sunan Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ve TSE sertifikalarıyla hizmet veren, 7/24 ulaşabileceğiniz bir firmadır. Çağrı merkezlerimiz ve ilaçlama talep formlarımız daima hizmetinizdedir.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir