Evimdeki Böceklerden Nasıl Kurtulabilirim ?

Evlerimize çok farklı yollardan pek çok haşere türü girmektedir. Hemen herkes haşerelerin sadece kapıdan, pencereden girdiğini düşünse de, haşereler bu kadar basit yollardan evimize girmemektedir. Bu nedenle de onlarla başa çıkmak oldukça zor hatta bazen imkansız olabilmektedir. Ayrıca yaşam alanları daralan ve sürekli yem bulmak için evimize giren bu haşereler, çok hızlı çoğaldıklarından dolayı da evlerimize hızla yerleşmektedirler. Peki böceklere karşı ne yapılmalı, ne gibi önlemler alınmalı?

 

Haşereler Evlerimize Nerelerden Girer?

  • Herkesin bildiği gibi kapı ve pencerelerimizden,
  • Sıva çatlaklarından,
  • Gider borularından,
  • Ayakkabılarımızın altına yapışan haşere yumurtaları aracılığıyla,
  • Çöplerimizin evde bekletilmesiyle,
  • Sokaklarda oturduğumuz kıyafetlerimize yapışan böcek yumurtaları aracılığıyla,
  • Çantamızın içine girerek ve bu şekilde eve taşınarak gibi…

Evimizdeki Böcek Türleri

İlaçlama firmamızın özellikle evlerde ilaçlama yaptığı haşereler şöyledir: Hamam böcekleri en çok şikayet edilen haşere olmakla birlikte kalorifer böcekleri ve kakalak, pire ve karınca da hemen her evde şikayet edilmektedir. Aynı zamanda evinde çok fazla kitap bulundurulan evlerde gümüş böcekleri her zaman bulunmaktadır. Tespih böcekleri, kırkayak, çıyan gibi haşerelerle birlikte, uyuz böcekleri, bit, akar ve mite, halı böcekleri de hemen her evde bulunmaktadır. Bu nedenle de hemen herkes evimdeki böceklerden nasıl kurtulabilirim diye araştırma yapmaktadır.

Böceklerle Mücadele

Böceklerle mücadele ederken -özellikle evdeki böceklerle- oldukça dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu haşerelerin en ufak hatalı ilaçlamada evimize daha çok yerleşmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle de evdeki böceklerden kurtulmak için mutlaka böcek ilaçlama işlemleri yapılmalıdır ve bu işlemler kurumsal bir firma tarafından uygulanmalıdır.

Beylikdüzü’nde evlerde, tüm açık ve kapalı alanlarda en kaliteli işlemleri sizlere sunan Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmamız, 7/24 ulaşabileceğiniz ve alanında en deneyimli kadrosu ile sizlere hizmet veren bir firmadır.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir