Evdeki Pireden Kurtulma Yolları

Hemen herkes hayatında bir defa da olsa bir pire tarafından mutlaka ısırılmış veya evinde, iş yerinde, bahçesinde onlarla karşılaşmıştır. Durum böyle olunca pirelerle mücadele yolları oldukça önem kazanmış, özellikle evdeki pireden kurtulma yolları üzerinde çok farklı metotlara başvurulmuştur.

Pireler Evlerimize Nasıl Girer?

Pireler evlerimize mutlaka dışarı kaynaklı girse de, evimizde eğer yumurtalarını bıraktılarsa da kısa süre içinde kendiliğinden oluşabilirler. Zıplayabilme özelliğine sahip olan pireler kapı ve pencerelerden çok rahat bir şekilde evlerimize girebilmektedirler. Aynı zamanda evcil hayvanlarımız üzerinden, geçtiğimiz bir bahçeden üzerimize yapışarak veya atlayarak da bizlerin misafirleri olabilirler. Çoğu zaman ise komşulardan da bizlere bulaşabilir, evimizde çoğalabilirler.

Pireler Nasıl Yok Edilir?

Pirelerin yok edilmesinden ziyade öncelikle onların evimize girmesinin nasıl önlenebileceği konusu üzerinde düşünmekte fayda var. Pirelerin evimize girişini önlemek için kapılarımıza, pencerelerimize, balkon kapılarımıza tel veya sineklik taktırabiliriz.

Evcil hayvanlarımızın bakımını zamanında yaptırabilir, onların temizliğine önem verebiliriz. Ayrıca bilmediğimiz ve pis bahçelerden, büyükbaş hayvanların olduğu alanlardan geçerken üzerimize bulaşıp bulaşmadıklarına dikkat etmeliyiz.  Pireleri yok etmek için ise tek başımıza hiçbir şekilde müdahale etmemeliyiz. Çünkü bu durum onlardan kurtulmamızın süresini uzatmaktadır. Hiç vakit kaybeden iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalı, evimizi en kısa süre içinde ilaçlatmalıyız.

Pirelerin sağlığımız üzerinde olumsuz etkileri de oldukça fazladır. Cilt ve deri hastalıklarına yol açabildikleri gibi, kan yoluyla geçen hastalıkları da bizlere bulaştırırlar. Bu nedenle tüm böcek ısırıklarında yapılması gereken gibi, pire ısırıklarında da asla bilmediğimiz ilaçlar ve kremler kullanmamalıyız.

Beylikdüzü Böcek İlaçlama firması olarak her zaman sizlere sunduğumuz kaliteli ilaçlama yöntemleri ile tüm haşere şikayetlerinizi en tehlikeli olanından en küçük olanına kadar yok etmekte ve sizlere her zaman en kesin çözümleri sunmaktayız. Firmamızın tüm ilaçlama hizmetleri garantilidir. Bize 7/24 ulaşabilirsiniz ve merak ettiklerinizi bizlere her zaman sorabilirsiniz.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir