Danaburnu Nedir ?

Hem isim olarak hem de şekil olarak dünyanın en ilginç ilk 5 böceği arasına giren danaburnu böceği oldukça farklı bir yapı ve organizmaya sahiptir. Özellikle katmanlı vücudu ile ve çıkardıkları sesler ile oldukça dikkat çekici olan bu haşere ülkemizde de bol miktarda bulunmaktadır. Peki danaburnu nedir ve nerelerde bulunur?

 

Danaburnunun Özellikleri

  • Haşere olmaktan çok hayvan olarak değerlendirilmektedirler. Gerek boyut olarak gerek çıkardıkları ses ile ve beslenme şekilleri ile pek çok haşereden ayrılırlar.
  • Bitkilerin kökleri ile beslenen bu haşereler toprak altında yaşamaktadırlar. Geceleri ise aktif olarak toprak yüzeyinde hasara yol açmaktadırlar.
  • Aynı yerde yüzlerce danaburnu olabilir. Pek çok haşereyi de yiyen danaburnu en çok yeşil alanlarda, bahçelerde ve tarlalarda görülür. Bu nedenle de bu bölgelerde sık sık uygun ilaçlama yöntemleri ile ilaçlamalar yapılmalıdır.
  • Zehirli olmayan bu haşerenin en çok sevdiği bitkiler de ince köklü ve gövdeli bitkilerdir.

Danaburnu İle Mücadele

Oldukça refleks sahibi olan bu haşereden kurtulmak için yapmanız gereken ilk adım periyodik ilaçlama işlemleri yaptırmaktır. Böylece sadece danaburnundan değil pek çok haşereden de tamamen kurtulmuş olursunuz. Ayrıca bitkileri rahatsız eden tüm organizma türünden canlılara kadar onları kurtarmış olursunuz.

Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmasının sizlere sunduğu hizmetlerimiz danaburnu ilaçlama işlemleri ile sınırlı kalmadığı gibi sadece açık alan ilaçlamalarıyla da sınırlı kalmamaktadır. Her haşere türünde en kaliteli ilaçlarımızla dilediğiniz her noktada en garantili ilaçlama uygulamalarını sizlere sunmaktayız. Bizlere sitemizde bulunan numaralardan 7/24 ulaşabilirsiniz.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir