Çıyan Nerelerde Bulunur?

Oldukça tehlikeli olan ve ülkemizde de türleri açısından çok fazla olan çıyanlar, genellikle nemli alanlarda bulunan bir hayvan türüdür. Bu nedenle de ülkemizde açık alanlarda ve kapalı alanlarda sıklıkla görebileceğimiz bir türdür. Hemen her renkte olabilen ve her boyutta olabilen çıyanlar, oldukça uzun süre yaşayabilirler.

 

Çıyanların Özellikleri

En önemli özellikleri çıyanların çokbacaklı olmaları ve her bacağında güçlü zehirlerin bulunmasıdır. Çıyan insanları sokabilen bir haşeredir ve çıyan sokması mutlaka tedavi edilmesi gereklidir. Aynı zamanda çok güçlü reflekse sahip olan çıyanlar oldukça hızlıdırlar. Kırkayak haşeresi ile karıştırılsalar da kırkayaklar onlara göre oldukça zararsızdır. Peki çıyan nerelerde bulunur?

  • Az önce de bahsettiğimiz gibi nemli alanlarda,
  • Yeşil alanlarda,
  • Toprak ve taşlı alanlarda,
  • Apartmanların bodrum katlarında,
  • Duvar ve tavan boşluklarında,
  • Arabaların içinde bulunabilirler.

Çıyan İlaçlama

Çıyandan kurtulmak için mutlaka alanında deneyimli kişiler, kurumlar tarafından yapılması gereken ilaçlama işlemi en titiz bir şekilde uygulanmalıdır. Dip köşelerde saklanan çıyanlar için detaylı aramalar yapılmalı ve bir an önce bu haşereden kurtulmaya çalışılmalıdır.

Beylikdüzü’nde sizlere her haşere şikayetinde olduğu gibi çıyanlarda da en yetkin sonuçları en profesyonel yöntemlerle sunan Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmamız, çağrı merkezleri üzerinden sizlere 7/24 hizmet vermektedir. Bizlere ulaşmak ya da bizlerden haşereler hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizi her zaman arayabilirsiniz.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir