Beylikdüzü Akrep İlaçlama

Akrep haşeresi en çok sıcak iklimleri sever. Ancak, şehir hayatında en uygun yaşam alanı nemli ve sıcak bölgelerdir. Bu nedenle, binaların bodrum katlarında, taşların altında ve toprakta yaşarlar. Zehir oranına göre üç gruba ayrılan akrep türlerinden çok zehirli olanları, Türkiye’de genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülürken; son yıllarda İstanbul’da da bu konuda şikayetler gelmektedir. Özellikle Avrupa Yakası’nda ve sahil kesimlerde görülen çok zehirli akrep türlerinin dışında, İstanbul’un hemen her bölgesinde ölümcül olmayan zehirli akreplere rastlanmaktadır. Beylikdüzü akrep ilaçlama servisi olarak bizler de İstanbul genelindeki akrep tehdidini ortadan kaldırmak üzere hizmet vermekteyiz.

Beylikdüzü Akrep İlaçlama

Akrep varlığı insanlar için her zaman bir tehdit oluşturmaktadır. Kan ile beslenen böcekler gibi insanları ısırmak üzere programlı olmasa da, tehdit altında olduğunu hisseden her haşere ısırma ya da sokma güdüsüne sahiptir. Akrepler de bu sebeple insanları sokar ve en az zehirli olan akrep türleri bile çok ciddi zararlar verir. Özellikle bağışıklık sistemini etkileyen hastalığa sahip olanlarda, direnci zayıf insanlarda, çocuk ve yaşlılarda koma ve ölüme sürükleyecek sonuçlar doğurur. Dolayısıyla, insanların bulunduğu alanlarda akrep varlığı ve akrep zehri her daim bir tehdittir. Bu nedenle; ev, iş yeri, okul, hastane, araç, bahçe gibi alanlarda görülen akrepler için vakit kaybetmeden harekete geçmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki evinizde bir akrep gördüyseniz, dairenizde ya da apartmanınızda akrebi çekecek bir oluşum vardır ve onu öldürseniz bile yeni akrepler gelip yuva yapabilir. Bundan kaçınmak adına Beylikdüzü akrep ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz. Akrep ilaçlama hizmetimizden yararlanmak için 7 gün 24 saat bizi arayabilirsiniz.

Akreplerin Yol Açtığı Zararlar

Akrep türlerinin verdiği zararlar, zehir seviyesine göre farklılık gösterir. Çok zehirli (ölümcül) akrep türleri; acil müdahale edilip akrep serumu kullanılmadığı halde, uzun süreli koma hatta ölüme sebep olur. Zehirli (tehlikeli) akreplerin zehri öldürücü değildir. Daha çok, sancı ve kusmaya eşlik eden yüksek ateş ile kendini gösterir. Bu etkiler 24 saat kadar sürer. Az zehirli (tehlikesiz) akrep türleri ise, en sık rastlanan ve evlerde görülen akrep türlerinin büyük kısmını oluşturur. Daha çok lokal etkilere sebep olur. Kaşıntı, kızarıklık ve arı sokmasından biraz daha fazla acı veren bir zehre sahiptir. Fakat belirtiler alerjik bünyelerde farklı temayül eder. Bu nedenle, evinizdeki akrep varlığına karşı Beylikdüzü akrep ilaçlama firmaları ile anlaşarak akrep ilaçlama yöntemlerini gözden geçirmeniz gerekmektedir.

, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir