Kertenkele İlaçlama

Kertenkeleler kurtulmanın en zor olduğu haşere türlerinden biridir. Fazlasıyla hızlı olmaları ve her yerden rahatlıkla geçebilme yetenekleri onları yakalamayı daha da zorlaştırır. Kertenkele haşeresi genellikle bahçe, ağaçlık, yeşillik gibi ortamlarda bulunduğu için daha çok bu gibi yeşil alanlarda bulunurlar. Pencere aralarından, sıva çatlaklarından, kapı altlarından ve özellikle balkonlarımızdan çok rahat bir şekilde evimize giriş yapabilirler.

Kertenkelenin bir zararı var mıdır?

Aslında bu haşerenin doğrudan bir zararı olma da, bir seferde çok fazla üredikleri için ve yakalanmaları  zor olduğu için, onlardan bir an önce kurtulmak gereklidir. Kirli ortamları severler ve üzerlerindeki çeşitli mikrop ve bakteriyi beraberlerinde evimize getirirler.  Aynı zamanda ağaçlık yerlerde pireler de fazla olduğu için kertenkele üzerine konarak onlar da evimize girerler. Böylelikle evimizi haşere bahçesine çevirirler.

Evime giren kertenkeleyi bulmak için ne yapmalıyım?

Evinize kertenkele girdiyse onu yakalamak için oldukça zor bir süreç de sizleri bekliyor demektir. Çünkü kertenkeleler çok iyi saklanma yeteneğine sahip oldukları gibi aşırı da hızlı hareket ederler. Onları bulmak için bakmanız gereken bazı yerler:

  • Vitrinlerin arkası,
  • Halıların altı,
  • Özellikle koltuk ve yatak döşemeleri,
  • Dolapların içi…

Bu tip yerlere baktığınız halde kertenkeleyi göremediyseniz kesinlikle iyi bir ilaçlama firması ile acilen anlaşmanız gerekmektedir. Beylikdüzü böcek ilaçlama olarak bizler, kertenkele ilaçlama ve tüm haşere ilaçlama uygulamalarımızla sizlere en iyi ve kaliteli hizmeti sağlayacağımızın garantisi veriyoruz. Bize hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir